Naše chovatelská stanice byla založena v květnu roku 2012 pod záštitou organizace sdružující chovatele koček z celého světa = mezinárodní registr TICA. Moje první kočička Jolly byla vysněná bílá mainská mývalí. Podle této krasavice je i název chovatelské stanice Perleťová královna.

uvod

Můj první bengálský kocourek Moris byl asi roční, velmi plachý, divoký a nesocializovaný. Věnovala jsem mu veškerou péči a svůj volný čas. Nakonec z něho byl výborný společník, dal nám svoji lásku a důvěru. Byl to nejúžasnější a nejmazlivější kocourek. O té doby mne bengálské plemeno učarovalo. Jelikož jsem se nedokázala rozhodnout jen pro jediné plemeno, zanedlouho k nám přibyl chovný pár bengálských koček. Okouzlilo mně jejich divoké zbarvení připomínající leoparda, ladný pohyb a temperament. Na rozdíl od mainských mývalích, kterým je právem přezdíváno něžný obr s jejich typickými štětičkami na uších připomínajícího rysa.

Jsme malá chovatelská stanice ve Středočeském kraji nedaleko Prahy. Výstavní ocenění u nás nehledejte, neboť tyto hony za poháry nejsou naší prioritou. U nás se snažíme odchovat kvalitní zdravá koťátka s milou a mazlivou povahou. Dbáme na co nejlepší výživu našich koček a především koťátek. Naše koťátka do nových domovů odcházejí ve 13 týdnech, kdy kdy jsou plně socializována a v dobrém zdravotním stavu.Všechna mainská mývalí a bengálská koťátka od nás odcházejí očkovaná, několikrát odčervená, s europasem, čipovaná, se smlouvou a výbavičkou pro první dny v novém domově.

Veterinární péči o naše chovné kočky nám zajišťuje MVDr. Josef Zatloukal Ph.D a jeho klinika SOKRATES v Nymburce.

Děkuji Alence Tatíčkové (www.ossirianbengals.com), která mi velmi pomohla se založením chovu bengálských koček. Svému synovi Petrovi děkuji za spoustu krásných profesionálních fotek a hlavně za trpělivost s bandou neposedných koťat (www.photonolimits.cz).

 

Podle mého názoru je kočička tím nejlepším společníkem v každém věku !


 

© 2017 Bengálská kočka Pearly Queen. Tvorba www

Tvorba stranek pro chovatele