I když vyšlechtění bengálské kočky patří k největším chovatelským úspěchům, její šlechtění není ještě zcela ukončeno, neboť v některých chovných programech se dodnes používají divoké bengálské kočky. Ukázka bengálské kočky dříve a dnes:

o plemeni new1 o plemeni new2

Povaha a charakter
Bengálské kočky jsou inteligentní, zvědavé, aktivní ale především temperamentní plemeno ,za což může jejich divoký původ. Jsou tudíž i výbornými lovci - závod pro míčky a hračky, udičky, pronásledování a stíhání. Mimo to je bengálská kočka velmi hravá, což jí vydrží až do dospělosti. Má velmi ráda společnost a soužití s jinými kočkami či psy bývá naprosto bezproblémové. Rozhodně nejsou agresivní. Právě naopak. Nehrozí žádné nebezpečí pro děti a domácí zvířata s výjimkou hlodavců a ptáků. Ukázka soužití s dětmi a jinými mazlíčky:

p1 p2 p3FB IMG 1586785731221 p4 p5o plemeni 1o plemeni 2o plemeni 3o plemeni 2o plemeni 1

Popis a vzhled
Bengálská kočka má dlouhé a svalnaté tělo. Ocas bývá střední délky a na konci je vždy černě zbarven. Hlava je vzhledem k tělu malá protáhlá. Toto plemeno má velmi hustou srst a můžeme se setkat s celou řadou barevných provedení, a to s hnědou, v odstínech žluté či zlaté. Méně časté bývá provedení bílé ,stříbrné, modré a vzácně se objevuje černé zbarvení celého těla. Jedno z netradičních zbarvení mink solid:

Orlando 2Orlando 1

Základní péče o bengálskou kočku

Bengálská kočka nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Nepotřebuje čištění a koupání. Jen v době línání můžete použít vyčesávací rukavici. Doporučuje se však škrabací kůl či jiné podobné hračky. V opačném případě se můžete dočkat nemilého překvapení na domácím nábytku. Dopřejte ji vyhlídkové okno,a pokud máte možnost uvítá zasíťovaný balkón nebo přístup z domu do venkovního výběhu. Ukázka venkovního výběhu:

o plemeni 4 p8 p9

Rezervace a cena bengálské kočky

Pokud si chcete u nás koťátko zarezervovat, přijímáme zálohu. V případě, že se kupující rozhodne koťátko neodebrat, záloha je nevratná!! Vyhrazujeme si právo odmítnout prodej koťátka, které je předmětem rezervace. V takovém případě se vklad vrátí okamžitě.
Cena našich bengálských koťátek závisí na kvalitě rozet. Čím lepší rozety na srsti, tím větší je hodnota. Naše chovné kočky mají rozměrné rozety plně ohraničené, dobrý kontrast, krátkou, jemnou přiléhavou srst s glitrem. Což je velmi žádoucí. Cena je proto velmi individuální, záleží na barvě a jiných aspektech, které jsou brány v úvahu při výběru koťete. Orientační cena na mazlíčka je 15000 Kč. (Uvedená cena je obvyklá. Špičkové kočky ale mohou stát daleko víc)

p10

 


 

© 2017 Bengálská kočka Pearly Queen. Tvorba www

Tvorba stranek pro chovatele